0
سبد خرید شما خالی است

افزایش سرعت اینترنت با چند کلیک

آموزش ها, آموزش وب 09 فروردین 1397
افزایش سرعت اینترنت با چند کلیک

با سلام خدمت دوستان و کاربران محترم فکت وب ، این بار قصد داریم آموزشی را شما ارائه کنیم که به سادگی سرعت اینترنت خودتون را چند برابر افزایش بدید.

پس با ما همراه باشید…

سرعت اینترنت در ایران با توجه به شرایط موجود و نسبت به کشور های دیگر بسیار پایین تر است  و ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که اینترنت شما گاهی به طور کامل قطع و یا سرعت خیلی پایینی داشته باشد اما این مشکل می تواند با راه حل های مختلف حل شود.

شما با خرید یک سرویس پرسرعت از شرکت های ارائه دهنده اینترنت می توانید از یک اینترنت پرسرعت و خوب بهره مند شوید اما گاهی استفاده از همین سرویس ها نیز دچار اختلالات و کمبودهایی در سرعت اینترنت هستند اما چاره ی کار چیست؟

افزایش سرعت اینترنت با چند کلیک

راه هایی زیادی وجود دارد که باعث می شوند سرعت اینترنت شما تا حدودی افزایش پیدا کند، ما در این بخش قصد داریم یک روش کاربردی و تست شده را به شما معرفی کنیم.

با استفاده از روش زیر می توانید سرعت اینترنت خود را تا چند برابر افزایش دهید:

گام نخست: بر روی استارت کلیک کرده و Run را اجرا نمایید.

گام دوم: در پنجره Run، عبارت gpedit.msc را تایپ نموده و کلید اینتر را بفشارید. با این دستور، پنجره ویرایش پالیسی‌های ویندوز باز خواهد شد.

گام سوم: در پنجره پالیسی، مسیر زیر را دنبال کنید:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates

گام چهارم: در این بخش، Network را انتخاب نموده و سپس بر روی QOS Packet Scheduler کلیک کنید.

گام پنجم: حالا باید بر روی گزینه Limit Reservable Bandwidth دابل‌کلیک کنید.

گام ششم: با باز شدن پنجره، مشاهده می‌کنید که عبارتپیکربندی نشده (Not Configured) درج شده است. اما حقیقت این است که در تب Explain، به صورت پیش‌فرض Packet Scheduler نزدیک به ۲۰٪ از پهنای‌باند را محدود کرده است.

گام هفتم: برای باز گرداندن ۲۰٪، ابتدا باید Reservable Bandwidth را در حالت Enabled قرار دهید و سپس مقدار آن را برابر صفر کنید. این کار باعث می‌شود، ویندوز پهنای باندی برای خود رزرو نکند.

با این هفت گام سرعت اینترنت شما تا حد زیادی افزایش پیدا میکند.

امیدواریم که این آموزش برای شما کاربردی و مفید واقع شده باشد.