0
سبد خرید شما خالی است

چگونه از محتوای تلگرام به طور کامل پشتیبان بگیریم ؟

آموزش موبایل, آموزش ها 11 شهریور 1397
چگونه از محتوای تلگرام به طور کامل پشتیبان بگیریم ؟

با سلام خدمت همه عزیزان و کاربران فکت وب ، در این آموزش قصد داریم روش پشتیبان گیری کامل از محتویات تلگرام را به شما آموزش دهیم.

ما را همراهی کنید…

پیام رسان تلگرام ، یکی از پیام رسان های محبوب برای ما ایرانیان و حتی بعضی از کاربران کشورهای دیگر محسوب میشود که این محبوبیت به دلایل زیادی از جمله امنیت بالای این پیامرسان ، خدمات متنوع این شبکه اجتماعی (کانال ها ، گروه ها و ربات های مختلف) و از همه مهم تر رابط کاربری شیک و روان آن است.

چگونه از محتوای تلگرام به طور کامل پشتیبان بگیریم ؟

گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های مهم این پیام رسان می تواند نگرانی ها را کاهش دهد. در مطلب پیش رو به سراغ همین موضوع رفته ایم و نگاهی به نحوه گرفتن پشتیبان از محتوای تلگرام انداخته ایم.

  •  از افرونه Save Telegram Chat History استفاده کنید:

گوگل کروم یک مزیت خیلی خوب دارد؛ برای هر چیزی می توانید افزونه بیابید و در این زمینه نیز مرورگر محبوب گوگل نا امیدتان نمی کند.

 برای استفاده از Save Telegram Chat History کافیست ابتدا به فروشگاه افزونه های گوگل رفته و سپس افزونه را دانلود کنید.

  بعد از اینکار از طریق نسخه وب تلگرام وارد اکانت تان شوید.

 در این مرحله روی هر کانتکت یا گروهی که می خواهید تاریخچه چت هایش ذخیره شود، کلیک کرده و نهایت افزونه را باز کنید؛ بسته به تعداد پیامی که نگه می دارید، پروسه ذخیره کردن مدتی طول می کشد.

  • از چت ها پرینت بگیرید:

در این روش به دو چیز نیاز دارید: یکی اینکه دوباره از طریق نسخه وب تلگرام وارد اکانت شوید و همچنین از مرورگری استفاده کنید که از فرمت پی دی اف (همانند گوگل کروم) پشتیبانی می کند:

 به هر مخاطب یا گروهی که می خواهید بروید و مکالمه ها را انتخاب کنید.

 روی منو مرورگر (سه خط بالا، سمت راست) کلیک نمایید.

 گزینه Print را انتخاب کنید تا صفحه جدیدی برای تان باز شود.

 در این قسمت، بخش Destination را به Save as PDF تغییر دهید و گزینه های Background graphics و Selection only را فعال کنید.

 در نهایت Save را بزنید تا چت ها در فرمت فایل پی دی اف ذخیره شوند.

این دو روش از بهترین روش های تهیه نسخه پشتیبان از محتویات اکانت کاربری تلگرام محسوب می شود که به شما عزیزان آموزش دادیم.

امیدواریم که این ترفندها و روش ها برای شما مؤثر واقع شده باشد. در صورتی که سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید میتوانید از بخش نظرات آن را با ما مطرح کنید.