0
سبد خرید شما خالی است

6 روش برای افزایش عضو کانال تلگرام

آموزش موبایل, آموزش ها 16 شهریور 1397
6 روش برای افزایش عضو کانال تلگرام

با سلام خدمت کاربران عزیز فکت وب ، در این مطلب قصد داریم 6 روش برای افزایش عضو کانال تلگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم.

ما را همراهی کنید…

پیام رسان تلگرام خدمات متنوعی برای کاربران خود فراهم آورده است که یکی از این خدمات کانال های تلگرامیست که هر کاربری میتواند برای خود یک یا چندین کانال تلگرامی داشته باشد و با افزایش کاربران کانال خود اقدام به معرفی کسب و کار خود و یا هر چیز دیگری در کانال کند.

6 روش برای افزایش عضو کانال تلگرام

اما چگونه میتوانیم اعضای کانال خود را افزایش دهیم تا افراد بیشتری از پست های کانال ما بازدید کنند؟ این سوالیست که اکثر کاربران در ذهن خود دارند. در این مطلب ما سعی کردیم 6 روش از بهترین های روشهای افزایش عضو کانال تلگرام را به شما آموزش دهیم.

  انتخاب موضوع جذاب و مناسب

در قدم اول برای کانال خود یک اسم مناسب و جذاب انتخاب کنید و یک عکس مرتبط با اسم انتخاب کنید.

نکته : به هیچ عنوان اسم و عکس کانال را بعد از اضافه کردن اعضای کانال تغییر ندهید زیرا با این کار هدفتان مشخص نمی شود و کاربر دچار سردرگمی می شود و البته اعتبار کانال را نیز کاهش می دهد.

  مطالب مرتبط داخل کانال و محتوای ارزشمند

بهترین راه جذب اعضای کانال تولید محتوای مناسب و ارزشمند است یعنی زمانی که مطلب خوب و جذاب داخل کانال می گذارید، اعضای کانال شما مطالب را به اشتراک می گذارند و افراد عضو در آن گروه ها و مخاطب ها با دیدن مطالب بازنشر شده از کانال شما و پسندیدن آن به عضویت در کانال شما تشویق می شوند.

  توضیحات جذب کننده برای کانال یا همان (Description)

توضیحات مناسب در کانال خود ثبت کنید زیرا با باز کردن و مشاهده ی لینک کانال شما از موضوع آن اطلاع پیدا کنند.

لینک کانال را به اشتراک بگذارید

در انتهای عکس ها و متن های خود از لینک کانال استفاده کنید تا اگر پست های کانال در جایی دیگر توسط اعضاء فوروارد می شوند لینک کانال هم فرستاده شود.

نکته : اگر در گروه هایی دوستانتان عضو هستید، مطالب کانال خود را با لینک زیر آن در گروه ها منتشر (Forward) کنید تا توسط اعضاء گروه ها دست به دست شود. این عمل یکی از موثرترین راه ها است. البته به یاد داشته باشید در تبلیغ کانال حتما از عکس و تصویر و لینک دعوت استفاده کنید.

  تبلیغ کانال در رسانه های دیگر

یکی از راه های موثر دیگر در افزایش اعضاء کانال انتشار اطلاعات و نشانی URL کانال در وب سایت های اینترنتی است.

برای اینکار می توانید با جستجو در گوگل و پیدا کردن وب سایت هایی که لیست کانال های تلگرام را به اشتراک می گذارند در آن وب سایت ها اقدام به به اشتراک گذاری اطلاعات کانال خود کنید مثلاً بصورت ارسال نظر (Comment) و … .

همچنین استفاده از دیگر شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک، گوگل پلاس، لاین و … نیز می تواند مفید باشد.

  لینک کانال را با کانال های پربازدید به تبادل بگذارید

قدم مهم در بالا بردن اعضای کانال انجام تبلیغ در کانال های پر مخاطب در تلگرام است که این کار خود به دو روش تبلیغ متقابل و تبلیغ پولی انجام می گیرد.

نکته : سعی کنید حتماً نوع کانال عمومی باشد زیرا کانال های عمومی در نتایج جستجو کاربران نمایش داده می شوند و این خود می تواند یکی از راه های جذب عضو باشد.

این 6 روش میتواند در افزایش عضو و ممبر برای کانال شما بسیار مؤثر باشد ولی باید در نظر داشت بهترین روش برای افزایش عضویت کاربران در کانال ، قرار دادن پست هایی است که کاربران کمتر آن را در کانال ها یا وبسایت های دیگر مشاهده کرده اند.

امیدواریم که این آموزش برای شما عزیزان کاربردی واقع شده باشد.

در صورتی که سوال یا نظری در مورد این مطلب دارید میتوانید از بخش نظرات آن را با ما مطرح کنید.