0
سبد خرید شما خالی است

5 گام برای افزایش امنیت مودم های وایرلس

آموزش ها, آموزش های دیگر 18 بهمن 1397
5 گام برای افزایش امنیت مودم های وایرلس

درود بر همه کاربران عزیز فکت وب ، در این مطلب قصد داریم 5 گام برای افزایش امنیت مودم های وایرلس را به شما عزیزان معرفی کنیم.

ما را همراهی کنید…

استفاده از مودم های وایرلس یا همان بی سیم برخی خطرات را برای کاربران ایجاد میکند ، امروز سعی داریم روش ها و گام هایی را برای کاهش این مخاطرات به شما عزیزان آموزش دهیم.

امروزه بیشتر کاربران بدنبال خرید مودم های بدون سیم یا همان وایرلس هستند  که دلیل آن راحتی و استفاده از اینترنت توسط دستگاه هایی مانند موبایل ، تبلت و لپ تاپ ها در تمام نقاط خانه یا محل کار شما می باشد.

5 گام برای افزایش امنیت مودم های وایرلس

در این مطلب قصد داریم 5 گام اصلی و مهم در افزایش امنیت مودم های وایرلس را به شما آموزش دهیم که با رعایت میتوانید امنیت مودم خود را تضمین کنید.

گام نخست

اولین گام برای افزایش امنیت مودم تغییر پسورد ورود به مودم می باشد،

پس به شما پیشنهاد می کنیم ابتدا رمزعبور ورود به مودم خود را تغییر دهید.نحوه تغییر رمزعبور هم در دفترچه مودم نوشته شده که میتوانید آن را مشاهده کنید.

گام دوم

در گام دوم برای افزایش امنیت مودم استفاده از یک رمزعبور قدرتمند برای استفاده از اینترنت وایرلس می باشد.

در قسمت امنیت مودم ، راهکارهایی برای قرار دادن رمزعبور روی وایرلس مودم وجود دارد که از مهم ترین آن ها میتوان به WPA ، WEP و WPA 2 اشاره کرد که بهترین گزینه میتواند WPA 2 بدلیل غیرقابل نفود بودن اشاره کرد.

گام سوم

گام سوم پنهان کردن SSID مودم می باشد که در تنظیمات مودم میتوانید آن را پنهان کنید تا افراد دیگر نتوانند اینترنت بی سیم شما را مشاهده کنند.

گام چهارم

گام چهارم استفاده از فیلتر کردن ابزارها به کمک مک آدرس (Mac Address) می باشد و به کمک این ابزار مودم ، شما میتوانید با تعریف مک آدرس ها، ابزار هایی که به مودم متصل می شوند را به مودم معرفی کنید که فقط دستگاه های تعریف شده میتوانند از اینترنت استفاده نمایند.

گام پنجم

گام پنجم و گام آخر که امنیت مودم وایرلس شما را به طور کامل تضمین می کند فعال کردن قفل شبکه می باشد.

و اگر کسی از مرحله رمزعبور و SSID گذشته باشد در این مرحله توقف خواهد کرد و تا زمانی که شما شبکه را قفل کرده اید به هیچ عنوان نمیتواند از اینترنت شما استفاده کند.

به کمک این پنج گام امنیت مودم های وایرلس خود را میتوانید به طور کامل و صدرصدی تضمین و تثبیت کنید.

امیدواریم که این آموزش برای شما عزیزان کاربردی و مؤثر واقع شده باشد.

شما میتوانید برای مشاهده سایر آموزش های رایگان سایت ، اینجا را کلیک کنید.

همچنین اگر سوال و یا نظری در مورد آموزش 5 گام برای افزایش امنیت مودم های وایرلس دارید میتوانید از بخش نظرات آن را برای ما ارسال کنید.