0
سبد خرید شما خالی است

4 علت کند شدن گوشی های آیفون و آیپد

آموزش موبایل, آموزش ها 07 مرداد 1397
4 علت کند شدن گوشی های آیفون و آیپد

سیستم iOS بر روی دیوایس های اپل طوری طراحی شده است که با سرعت فوق العاده بالا درخواست های کاربران را پاسخ دهد. اما برخی مواقع سیستم عامل بسیار سنگین میشود و شروع به هنگ کردن میکند.

عوامل بروز این مورد را بررسی و راه حل آن

1 . حافظه ی پر

عمده ترین و اصلی ترین دلیل کندی در تمام سیستم عامل ها ، نداشتن فضای کافی برای انجام عملیات ها است. برای کنترل میزان حافظه ی استفاده شده به تنظیمات دیوایس خود بروید و در قسمت General بروی Storage & iCloud Usage کلیک کنید.

شما در این بخش اطلاعات حافظه دیوایس خود را دریافت میکنید و میتوانید در قسمت Manage Storage حافظه خود را مدیریت کنید.

یکی از عوامل مهم پر شدن حافظه دیوایس ، Cache اپلیکیشن هایی مانند Telegram است. برای حذف کش تلگرام کافیست در خود اپ به بخش تنظیمات بروید و بروی Chat Setting کلیک کنید. در انتهای بخش باز شده گزینه Cache Setting را کلیک کنید و صبر کنید تا اطلاعات باز خوانی شود سپس با روشن شدن گزینه “Clear Cache” بر روی آن تاچ کنید تا کش این اپ حذف گردد.

2. ورژن بالای iOS بر روی دیوایس های قدیمی

با اینکه اپل سعی میکند از دیوایس های قدیمی خود به خوبی پشتیبانی کند اما این پشتیبانی همیشه عالی نیست. به عنوان مثال نصب iOS 9 بر روی ایفون 5 باعث ایجاد مشکلاتی از جمله سنگین شدن این دیوایس را به همراه داشته است.

در مجموع پیشنهاد ما به کاربران این است که اگر از دیوایس های قدیمی اپل استفاده میکنند برای اپدیت به نسخه های بالای iOS صبور باشند.

3. ورژن پایین iOS

در برخی موارد هم اپدیت نکردن سیستم عامل باعث ایجاد کندی iOS میشود. این مورد با اپدیت اپلیکیشن ها نیز رابطه مستقیم دارد. یعنی اگر iOS اپدیت نکنید و از اپلیکیشن های بروز استفاده کنید باعث ایجاد نویز در سیستم عامل میشوید.

4. اپلیکیشن های قدیمی

سعی کنید اپلیکیشن های خود در کنار ورژن سیستم عامل را همیشه بروز نگه دارید تا برایتان مشکل ساز نشود.

با برطرف کردن این 4 مشکل می توانید سرعت آیفون و آیپدهای خود را تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

امیدواریم که این آموزش هم برای شما مفید واقع شده باشد.