4 تکه کد کاربردی ربات های تلگرامی برای افراد مبتدی

4 تکه کد کاربردی ربات های تلگرامی برای افراد مبتدی

با سلام خدمت کاربران و همراهان عزیز فکت وب ، در این مطلب قصد داریم 4 تکه کد کاربردی ربات های تلگرامی برای افراد مبتدی که با زبان PHP نوشته شده است را ارائه کنیم.

ما را همراهی کنید…

4 تکه کد کاربردی ربات های تلگرامی برای افراد مبتدی

یک ربات تلگرامی از بخش های مختلفی تشکیل شده که هر بخش دارای وظایف و کاربردی هاییست که این بخش ها کنار یکدیگر ، یک ربات قدرتمند را تشکیل میدهند به شرطی که از آن ها در جای خود و به صورت ارتقاء یافته تری استفاده کنید.

ربات های تلگرامی نیز مانند دیگر زبان های برنامه نویسی و پتلفرم ها دارای یک سری توابع و دستورات اساسی و مهم است که باید از آن ها در ربات های خود استفاده کنید.

در زبان برنامه نویسی وب و html ، از مهم ترین و پرتکرار ترین توابع و دستورات میتوان به تگ های هدینگ ، P و … اشاره کرد که بارها در برنامه نویسی و نوشتن کد تکرار میشوند.

ربات های تلگرامی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و توابعی دارند که در یک سورس بارها و بارها تکرار میشوند.

اما ما در این مطلب میخواهیم 4 تکه کد مهم و کاربردی در ساخت ربات های تلگرامی را به شما معرفی کنیم که هر یک کاربردی های فوق العاده زیادی دارند.

تکه کد ساخت کیبورد معمولی برای ربات

به کمک این دستور میتوانید ، یک کیبورد معمولی برای ربات در نظر بگیرید. البته این یک کیبورد ساده می باشد و خود میتوانید آن را ارتقاء دهید.

تکه کد ساخت کیبورد شیشه ای یا اینلاین

دستورات این کیبورد نیز تقریبا با دستورات کیبورد بالا شباهت دارند با این تفاوت که کیبوردهای شیشه ای شیک تر و جذاب تر هستند و به نوعی سطح ارتقاء یافته تری نسبت به کیبوردهای معمولی دارند.

همچنین بخوانید:
دانلود لایوهای زنده و ذخیره شده اینستاگرام

توجه داشته باشید که کیبوردهای شیشه ای از ورژن های پی اچ پی پایین مانند ورژن 4.4 پشتیبانی نمی کنند و حتما برای اجرای این کیبوردها باید ، ورژن پی اچ پی هاست خود را ارتقاء دهید.

تکه کد پاسخ به دستور مورد نظر

یکی از کاربردی ترین و پراستفاده ترین دستورات در ربات های تلگرامی می باشد و از آن برای پاسخگویی به دستورات موردنظرمان میتوانیم استفاده کنیم.

تکه کد پاسخ به کیبورد های اینلاین یا شیشه ای

در کیبوردهای شیشه ای از متغیر $data برای نمایش دستور استفاده میشود اما در کیبوردهای معمولی از متغیری شبیه $text استفاده میکنیم.

برای پاسخ به دکمه های کیبورد شیشه ای ، شما باید از دستور زیر استفاده کنید.

امیدواریم که این دستورات و تکه کدها برای شما عزیزان ، کاربردی ، مؤثر و مفید واقع شده باشد.

شما میتوانید برای مشاهده سایر آموزش های مرتبط با ساخت ربات های تلگرامی ، اینجا را کلیک کنید.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *